HaberSizinle.com

Tansu Çiller ile ilgili bomba iddia: Yeni parti kurdurdu, ismi ve amblemi de belli!

Uzun bir süredir siyasetten uzak duran eski Başbakan ve eski DYP lideri Tansu Çiller ile ilgili gelen kulis bilgisi gündeme oturdu. Çiller'in yeni parti kurdurduğu ve kuruluş dilekçesinin İçişleri'ne teslim edilmesi beklendiği iddia edildi.

"Bana ihtiyaç olduğunu anlarsam siyasete geri dönerim" diyen Tansu Çiller siyaset sahnesine dönüyor. Demokrat Parti geleneğinden gelen küçük partilerden istediği cevabı alamayan Tansu Çiller'in DYP eski Teşkilat Başkanı Halil İbrahim Şahinler'e yeni partiyi kurdurduğu iddia edildi.

Tansu Çiller'den dikkat çeken TOGG açıklaması

Tansu Çiller'den iddialara yalanlama! Ekonomi açıklaması

Akşener'e, "Her devrin Asena'sı" benzetmesi

KURULUM TAMAMLANDI

Çiller için kurulduğu iddia edilen yeni partinin adının Merkez Sağ Partisi (MSP) olduğu belirtiliyor. Çiller'in yeni partisinin kuruluşunu tamamladığı ve Anıtkabir'e ziyaretin bile yapıldığı belirtiliyor. Merkez Sağ Partisi'nin kuruluş dilekçesinin ne zaman İçişleri Bakanlığı'na teslim edileceği merak konusu oldu.

Tansu Çiller'den dikkat çeken açıklama: Ekonomiyi kurtarabilirdik, izin vermediler!

Tansu Çiller uyardı: Koalisyon Türkiye'yi bitirir!

Tansu Çiller 6'lı masayı bombaladı: Beni dehşete düşürüyor

İŞTE YENİ PARTİNİN OLDUĞU İDDİA EDİLEN AMBLEM...

Tansu Çiller için kurulduğu belirtilen Merkez Sağ Partisi'nin kısaltması olan (MSP) rahmetli Başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın Milli Selamet Partisi'nin kısaltmasıyla aynı olacağı ve partinin ambleminin ise MHP gibi '3 Hilal' taşıyacağı iddia edildi.

İşte Çiller'in yeni partisinin amblemi;

Diğer Haberler